Aale-Triinu Sonn

Haridustee

Asusin 13 aastat tagasi suurima tänutunde ja rõõmuga juhendama lapseootel emade joogatunde paralleelselt enda intensiivsete joogaõpingutega (kriya hatha jooga õpetajate õpe 2005.a.), kuigi hariduselt olen ma hoopis magistrikraadiga arhitekt. :) Peale teise lapse (enneaegset, aga õnnelikku) sündi 2014. aastal kasvas minu tundidest loomulikuna välja ka sünnitusjärgne jooga emadele koos beebidega. Täna olen kolme lapse ema, olles end aastate jooksul pidevalt teadlikult täiendanud nii rasedusaegse, kui peale sünnitust perioodi füüsilise ja psüühilise tervise ning heaolu teemadel.

* 2017/2018 Doula ehk pere- ja sünnitoetaja kutsetunnistus - 450 tundi. (Põlisrahva Tarkuste ja Rahvaravi Kool. Koolitajad: Karita Mikko, Ingrid Kaoküla, Elina Piirimäe, Ülle Lember, Küllike Lillestik, Riinu Verlin, Triin Värnik). Õppeprogrammi läbinul on olemas ka vajalikud eelteadmised ja mõistmised raseduse ja sünnituse jälgimise meditsiinilistest juhenditest ning protseduuridest, ämmaemandatega parimaks koostööks.
* 2017/2018 UNICEF'i imetamisnõustaja koolitus - 40 tundi. (SIET. Koolitajad: Ülle Lember, Riinu Verlin).

Lisakoolitused:
* 2018 Sünnitusjärgne kõhu sirglihaste diastaasi hindamine, füsioteraapiline harjutustik, diastaasi sulgemise manuaalteraapia. (Välja töötatud saksa ämmaemand Angela Heller'i poolt. Koolitaja: Yola Garbers (Saksamaa)).
* 2018
Sünnitusjärgse hoolitsuse õppeprogramm: Benkung toestav sidusmistehnika, taimemassaaž, füsioloogiline kõhumassaaž, Savasana massaaž, tubane taimeauru saun, taastav sünnitusjärgne ayurveda jook. (Koolitaja: Natalie Sanna).
* 2017 Sertifitseeritud lastemassaaži algkursus - 32-tundi. (Koolitaja: lasteterapeut Marika Must).

Töömeetodid

Lapseootel emade jooga grupi- ja individuaaltunnid, sünnitoetus, individuaalne nõustamine raseduse ajal ja sünnituse eel ning järel, joogatunnid sünnitusest taastumiseks, ema-beebi jooga, individuaalne kõhu sirglihaste diastaasi hindamine koos diastaasi sulgemise manuaalteraapia ning füsioteraapilise harjutustiku määramisega.

Minu kui sünnitoetaja sünnituseelsed kohtumised võivad sisaldada nt järgnevat:
  • psühholoogilist ja emotsionaalset toetust ja ettevalmistust
  • praktilist informatsiooni
  • joogat
  • hingamisõpetust
  • sünnitusplaani koostamise juhiseid ja abi sünnituse planeerimise juures kõigi teemade läbimõtlemisel
  • tugiisiku rolli läbiarutamist ja ettevalmistust
  • rebozo massaaži (spetsiaalsel sallil keha osade kaupa kiigutav-lõõgastav massaaž sügavamate lõdvestuste saavutamiseks)
  • toitumisnõustamist
  • infot mitmetel erinevatel terviseteemadel, mis ette võivad tulla

Minu tee sünnitoetajana

Toetades naisi alates 2006. aastast läbi iganädalaste lapseootuse joogatundide ning seminaride, olen pakkunud ettevalmistust sünnituseks tänaseks juba ligikaudu tuhandele naisele. Doulana on mul olnud õnn toetada ka otseselt mitmete laste ilmaletulekut nii haiglas kui kodus, mis on mõlemal juhul olnud minu jaoks tõesti täiesti imeline! Suurima rõõmuga toetan naiste lapseootuse aega ja lapse ilmale saabumist mitmel tasandil, samuti olen soovi korral toeks ja nõustajaks peale sünnituskogemust mitme kuu jooksul, s.h., jooga- ja füsioteraapiliste harjutuste ning praktiliste kogemusnippide jagamisega beebiga toimetamisel.

Minust

Olen avatud ja elujaatav, aktiivse loomuga inimene. Inimesed kirjeldavad sageli mind, kui inimest, kes ei karda elada, julgeb minna läbi harjumuslikest mõttemustritest ja vaatab elu "kastist väljas". Oma maailmavaadetelt olen laia spektriga, tunnistades erinevaid lähenemisi elule, naiseks ja emaks olemisele, tervisele. Tunnen erakordselt suurt austust ja usaldust elu algprintsiipide suhtes, mida on ka lapse ilmale tulek.

Hind ja seansid

Grupitundide hinnad on 12€ kord. Individuaaltundide, -kohtumiste ja nõustamiste hind on 30€/h.
Terve sünnituse protsessi toetuse tasakaalupanuseks on 250€ (sisaldab ka üht sünnitusjärgset kohtumist).

Üritused

Emmede jooga
Emme&beebi jooga 
Emmede jooga
Lapseootel jooga
Lapseootel jooga
Lapseootel jooga