Aale-Triinu Sonn

Haridustee

 • 2017/2018 Doula ehk pere- ja sünnitoetaja kutsetunnistus - 450 tundi. (Põlisrahva Tarkuste ja Rahvaravi Kool. Koolitajad: Karita Mikko, Ingrid Kaoküla, Elina Piirimäe, Ülle Lember, Küllike Lillestik, Riinu Verlin, Triin Värnik). Õppeprogrammi läbinul on olemas ka vajalikud eelteadmised ja mõistmised raseduse ja sünnituse jälgimise meditsiinilistest juhenditest ning protseduuridest, ämmaemandatega parimaks koostööks. 
 • 2017/2018 UNICEF'i imetamisnõustaja koolitus - 40 tundi. (SIET Koolitajad: Ülle Lember, Riinu Verlin).
 • 2023 Aprill Spinning Babies® Certified Parent Educator. 4-päevane täiskoolitus (Koolitajad: Jennifer Walker, Joyce Hoek-Pula, Marlies Phielix (Holland)
  Spinning Babies® ämmaemandad ja füsioterapeudid on välja töötanud loomulikke sünde toetavad erinevad füsioloogilised tehnikad ja võimalikud leevendused ning lahendused, et vähendada mittevajalikke sekkumiste ning keisrilõigete arvu maailmas. Spinning Babies® pakub efektiivseid füsioteraapilisi lahendusi ka sünnituse stagneerumise (seiskumise) puhuks - Spinning Babies® Three Levels Solutions℠.


Täiendkoolitused:

 • 2023 Märts kuni 2024 kevad (õppetsükkel on hetkel toimumas) Tiibeti Meditsiini terapeut/arsti koolitus, (Juurtantra, Nejang ravijooga, ravimtaimed, erinevad massaažid ja teraapiad, sh HoMe teraapia - peamassaaž vürtside ja sooja õliga sünnitusjärgseks ajaks). Koolitaja Anu Rootalu-Wachsmann.
 • 2022 August Koolitused Mehhiko ämmaemand Naoli Vinaver (Art of Birth) väljaõpetega: "Mehhiko Postpartum ja Temazcal tseremoonia" ja "Sünni kunst Mehhiko rebozoga".
 • 2020 Spinning Babies® 2-päevane õppeprogramm (Koolitaja: Jennifer Walker) Loomulikke sünde toetavad füsioloogilised tehnikad, võimalikud leevendused ning lahendused, et vähendada mittevajalike sekkumiste ning keisrilõigete arvu maailmas. Efektiivsed füsioteraapilised lahendused ka sünnituse stagneerumise/seiskumise puhuks - Spinning Babies® Three Levels Solutions℠.
 • 2019 Sünnitusjärgne terapeutiline kookonhoolitsus (koolitaja: Natalie Sanna).
 • 2018 Sünnitusjärgne kõhu sirglihaste diastaasi hindamine, füsioteraapiline harjutustik, diastaasi sulgemise manuaalteraapia. (Saksa ämmaemand ja füsioterapeut Angela Heller'i meetod. Koolitaja: Yola Garbers).
 • 2018 Sünnitusjärgse hoolitsuse õppeprogramm: taastav sünnitusjärgne ayurveda jook, toestav Benkung sidusmistehnika, ravimtaimemassaaž, füsioloogiline kõhumassaaž, Savasana massaaž, taimeauru kodune ravisaun. (Koolitaja: Natalie Sanna).
 • 2017 Sertifitseeritud lastemassaaži algkursus - 32-tundi. (Koolitaja: lasteterapeut Marika Must).

 

Töömeetodid

Spinning Babies® perekoolitused, lapseootel emade jooga grupi- ja individuaaltunnid, sünnitoetus, individuaalne nõustamine raseduse ajal ning peale lapse sündi, ema-beebi jooga, individuaalne kõhu sirglihaste diastaasi hindamine koos seda sulgeva manuaalteraapia ning füsioteraapilise harjutustiku määramisega, jt meetodid.


Rasedusaegsed kohtumised võivad sisaldada nt järgnevat:

 • praktilist informatsiooni jooksvates küsimustes, mis raseduse käigus võivad esile tulla
 • psühholoogilist ja emotsionaalset ettevalmistust ja toetust
 • joogat (nii tervisetreeningu eesmärgiga kui ka sünnituseks ettevalmistumiseks)
 • hingamistehnikaid, mis oluliselt aitavad naist nii lapse sünni eel, ajal kui järel
 • sünnitusplaani koostamise juhiseid ja abi lapse sünni planeerimise juures kõigi teemade läbimõtlemisel
 • tugiisiku rolli ettevalmistust
 • rebozo massaaži (spetsiaalsel sallil keha osade kaupa kiigutav-lõõgastav massaaž sügavamate lõdvestuste saavutamiseks)
 • toitumisnõustamist
 • abistavat infot mitmetel erinevatel terviseteemadel, mis ette võivad tulla

 

Minu tee sünnitoetajana

Toetades naisi alates 2006. aastast läbi iganädalaste lapseootuse joogatundide ning seminaride, olen pakkunud ettevalmistust sünnituseks tänaseks juba ligikaudu tuhandele naisele.
Alates 2014. aastast juhendan iganädalaselt ka ema&beebi jooga tunde.
Alates 2018. aasta algusest on mul olnud õnn ühe oma põhitööna toetada otseselt naisi sünnituste juures, nii haiglas kui kodus, nii loomuliku sünnituse, kui keisrilõike puhul – ja iga kord on olnud minu jaoks tõesti täiesti imeline!
Armastan oma tööd sügavalt ja suurima rõõmuga toetan naiste lapseootuse aega, lapse ilmale saabumist ja olen soovi korral toeks ning nõustajaks peale sünnituskogemust veel mitme kuu jooksul, s.h., jooga- ja füsioteraapiliste harjutuste ning praktiliste kogemusnippide jagamisega beebiga toimetamisel.

 

Minust

Olen avatud, elujaatav, optimistlik ja aktiivse loomuga inimene. Inimesed kirjeldavad sageli mind, kui inimest, kes ei karda elada, julgeb minna läbi harjumuslikest mõttemustritest ja vaatab elu "kastist väljas". Oma maailmavaadetelt olen laia spektriga, tunnistades erinevaid lähenemisi elule, naiseks ja emaks olemisele, tervisele. Tunnen erakordselt suurt austust ja usaldust elu algprintsiipide suhtes, mida on ka lapse ilmale tulek.

 

Hind ja seansid

Grupitunnid: 12€
Individuaaltunnid, nõustamised: 45€/h

Sünnitoetuse pakett:
710€ - Sisaldab kolme  rasedusaegset kohtumist, täielikku sünnitoetust ja sellele vahetult järgnevatel tundidel abi kõiges ning ka üht hilisemat lapse sünni järgset kohtumist.

Lisaks pakun:
Spinning Babies® Certified Parent Educator pere- ja sünnituskoolitus 3-4h/150€ - kogu vajalik praktiline teave sünnituseks ja tasakaalustavad kehatöö tehnikad rasedusaegseks heaoluks, kõhubeebi parimaks asendiks kui ka eelseisva sünnituse hõlbustamiseks.

NB! Parimale kogemusele aitavad kaasa lapse sünnile eelnevad korduvad kohtumised, kas grupitundides või individuaalselt, vastavalt naise/pere soovidele ja vajadustele.

Vaata lähemalt: https://studio108.ee/doula

Üritused

Lapseootel jooga
Videotunnid rasedatele
Videotunnid - Sünnitusjärgse taastumise alustalad
Ema&beebi tunnid
Spinning Babies® perekoolitus lapseootel vanematele