Hinnast

Doula teenuse hind pole üks kindel summa. 
See, kui palju rasedus- ja sünnitoetuse teenus maksab, oleneb mitmest asjaolust:

  • Tegutsemispiirkonnast

  • Kliendi valitud paketist

  • Doula pädevuse astmest

Piirkonniti võivad hinnad olla veidi erinevad.

Doulad pakuvad erinevas mahus pakette. Mõned paketid sisaldavad järjepidevaid erakohtumisi raseduse vältel, teiste puhul kohtutakse vaid korra-kaks enne sünnitust. Mõni sünnitoetaja korraldab näiteks vestlusringe või joogatunde, kus on väiksem osalustasu, kui erasessioonil. Perel on võimalik paluda ka lisateenuseid vastavalt iga sünnitoetaja oskustele - näiteks beebimassaaži ja imetamisnõustamist, mis võivad olla eraldi hinnakirjaga.

Doulade pädevuse määrab ühelt poolt väljaõpe, kuid isegi veel olulisem on praktiline kogemus ehk kui palju on ta rasedusi ja sünde toetanud. Mida pädevam, kogenum ja pikemaajalisem doula, seda kõrgem on tavaliselt ka tasu.

Kõigepealt tasub valida välja meelepärane sünnitoetaja ja siis temaga otse ühendust võtta, uurides erinevaid pakette ja hindu. Paljudel douladel on ka personaalne koduleht, kus on kogu see info juba välja toodud.

Kui Sul on finantsiliselt keeruline doula tavahinda maksta, aga on suur soov või vajadus rasedus- ja sünnitoetaja järgi, siis jaga kindlasti oma muret doulaga. Vajadusel on võimalik teha eraldi kokkuleppeid vastavalt pere võimalustele.