Maarika Mesipuu-Veebel

/photos/shares/Doulad/5ba15a8c1eac4.JPG

Rakvere, Lääne-Virumaa, võimalikud ka muud kokkulepped

+372 5626 5544

maarika.mesipuuveebel@gmail.com

EST, ENG

Haridustee

Olen õppinud noorsootöötajaks ja näitlejaks.
Doulaõpingud läbisin Põlistarkuste ja Rahvaravikoolis 2017 alustanud doulade II lennuga,
samas omandasin ka UNICEF-i imetamisnõustaja sertifikaadi.

Töömeetodid

Olen doula, sünnitoetaja ja imetamisnõustaja. Ma aitan valmistuda eelseisvaks sünnituseks läbi individuaalsete kohtumiste. Seanssidel saad beebiootajana või tema pereliikmena personaalset tähelepanu just nendele küsimustele ja teemadele, mis on Sulle raseduse ja soovitud sünnituskogemuse juures olulised!
Iga rasedus ja sünnitus on elus eriline sündmus, mille juures soovin pakkuda naisele ja perele:

  • informatsiooni raseduse, sünnituse, imetamise ja sünnitusjärgse aja kohta;
  • võimalust olla ära kuulatud
  • enesearengu ja eneseavastamisvõimalusi;
  • sünnitusega seotud hirmude ja kinnismõtete vabastamist;
  • praktilisi harjutusi ja nõuandeid vaevuste leevendamiseks ja sünnitusega toimetulemiseks;
  • hingamispraktikat;
  • igakülgset kohalolu ja praktilist abi sünnitusel
  • imetamisnõustamist
  • tuge kohanemisel kui perre on lisandunud beebi.

Toetan hea meelega nii kodu- kui haiglasünnitusi.

 

Minu tee sünnitoetajana

Minu tee doulana algas sellest, et leidsin endale doula.  Kohe raseduse alguses ja enne sedagi teadsin, et soovin kindlasti kogeda koostööd sünnitoetajaga. Kuna rasedus oli minu jaoks suur enesearengu etapp, oli suurepärane, et seda oli saatmas avatud meelega doula, kes jagas minuga väärtuslikke teadmisi ja juhendas mind kuidas õppida tundma oma keha, et sünnitus võiks olla kerge ja meeldiv kogemus. Meie rasedusaegsetel kohtumistel sain kiiresti kontakti sellega, mida ma päriselt sünnitusel soovin kogeda ja milliseid kogemusi enda jaoks luua. Sain aru, et soovin sünnitada oma kodus ja selleks on küllaldaselt toetust ja turvalisust. Minu soov täitus ja olen kogemuse eest üli tänulik.

Kui avati doulaõppe teine lend Põlistarkuste ja rahvaravi koolis ei suutnud ma enam muust mõelda. Minu raseduse ja sünnituse kogemused olid minu jaoks nii inspireerivad, et tundsin, et tahan läbi enda sarnast toetust teistelegi pakkuda.

Nüüd, olles sünnitoetaja, on minuni jõudnud erinevate kogemustega naisi ja peresid, kes on soovinud endale doulat, et nende uus sünnituskogemus oleks parem kui eelmine, et tunda end haiglas sünnitades toetatult, et kogeda turvalist kodusünnitust, et sünnitada loomulikult peale keisrilõiget, et saada toetust keisrilõike ajal, et esmasünnituse kogemus oleks hea ja meeldiv.
Mul on olnud rõõm neid peresid nende teel saata  ja minu soov on, et iga sündiv laps ja tema pere võiks leida toetust ja tähelepanu, mis arvestab sel väärtuslikul ajal just nende soovide ja vajdustega.

 

Minust

Pea terve oma elu olen ma otsinud viisi kuidas vabastada, endast piiravad hirmud ja emotsioonid. Seetõttu ei kiirustanud ma ka emaks saama, kuna minus oli selge soov enne need keerulised mustrid vabastada. Elu juhataski  mind mitmete keha- ja meeletöö praktikate ja õpetajateni.

Mul on olnud võimalus tervendada ennast, olles kogenud joogat, TRE-praktikat, energiatöö seansse, naiste väeringe, Rännakuteraapiat, Algallika protsessi ja hingamistööd, sünnitoetust ja doulaks õppimise protsesse. 
Sünnituseks ettevalmistamisel ja sünni toetamisel lasengi ennast kanda nendest kogemustest ning  aitan minu poole pöörduvatel beebiootajatel leida kontakti sellega, millist sünnituskogemust naine ja pere soovib. 
Igapäevaselt jagan ma oma elu abikaasa, väikese poja ja taksikoer Deisiga.

 

Hind ja seansid

Seanss kestvusega kuni 2h 35 eurot
Sünnituse toetamine ja kuni kaks sünnitusjärgset kohtumist:  
Rakveres ja Lääne-Virumaal 250 eurot
mujal Eestis 300 eurot