Terje Tähe

Haridustee

Koolitused, mis seotud sünnitoetusega:

2003 okt-dets   Imetamisnõustaja treeningkursus. Eesti Ämmaemandate Ühing

2004 –2005   Sünnituseks ettevalmistaja ja doulakoolitus.   OÜ Sternum

2004 mai   Esmaabi kursus. O/Ü Maremark

2006 september   Sünnitoetajate koolituspäev teemal „Doula (elu)tarkus – kes ta on ja mis on tema roll sünnitusel“. Jayne Deeks Inglismaalt. Eesti Ämmaemandate Ühing

2006 november   Sünnitoetajate koolituspäev teemal „Enesehoid, hingamine selle juures ja sisemine laps – kes see on ja kuidas teda üles leida ning hoida?“ Binnie A. Dansby Inglismaalt. Eesti Ämmaemandate Ühing

2007 märts   Sünnitoetajate koolituspäev teemal „Hingamistöö (võtete) kasutamine sünnituse ettevalmisuses ja sünnituse toetamisel“. Binnie A. Dansby Inglismaalt. Eesti Ämmaemandate Ühing

2007 aprill   „Vesisünnituse koolitus“. Saksa ämmaemand Cornelia Enning. Eesti Ämmaemandate Ühing

2007 juuni   „Rasedusaegne ja sünnitusjärgne jooga. Beebijooga“. Maya Morgan Inglismaalt. Eesti Ämmaemandate Ühing

2008 veebruar           Õppepäev „Rasedus- ja sünnitusnõustamine“. Annely Sootsi Koolitus.

2009 märts   „Katkematu toetus sünnitusel“. Doula Debra Pascali Bonaro. Eesti Ämmaemandate Ühing

2009 märts   „Orgasmiline sünnitus“. Doula Debra Pascali Bonaro. Tallinna Tervise Kõrgkool

2012 oktoober   Homöopaatia täiendkoolitus „Naiste terviseprobleemid“. Hollandi homöopaat Ries Ijsseldjk.

 

Põhiharidus: proviisor, Tartu Ülikool

Lisaks olen õppinud: homöopaatiat (Suomen Homeopatian Akatemia, 2002-2006 ja lisaks erinevaid täiendkolitusi), refleksoloogiat (Medica Nova, 2000-2007), Rännaku juhendajaks (seminarid 2008 ja 2009).

Töömeetodid

Teen iganädalaselt sünnituseks ettevalmistavat joogat Tallinna erinevates kohtades (hetkel Ökobeebis ja Tallinna Arctic Sport Club`s) alates 2005 aastast. Pärast sünnitust jätkame sünnitusjärgse joogaga emale-lapsele (Ökobeebis).

Iga kuu paari tagant toimuvad ka Sünnitaja tugiisiku tunnid, kus räägime kõigest, mida tugiisik võiks sünnitaja abistamiseks teada (asendid, massaaz, punktid jne) ja loengud sünnituseks kasutatava homöopaatia kohta.

Lisaks teen Ökobeebis loenguid ka üldise tervise ning laste teemadel.

Minu juurde saab tulla ka individuaalsele konsultatsioonile sünnituse ettevalmistuseks või tervismuredega (pakun refleksoloogiat, homöopaatiat, Rännaku teraapiat, loodusravi).

 

Minu tee sünnitoetajana

Peale oma viimase lapse sündi (2000 a-l), mis toimus minu kodus ja oli kiire ning kerge, tundsin tugevat soovi jagada neid teadmisi, mis sain Ülle Liivamäe tundidest, ka teiste naistega. Tahtsin väga, et iga naise jaoks saaks võimalikuks kogeda sünnituse eufooriat, seda väge ja rõõmu, nii nagu see oli minul.

Tahaksin ka väga, et mehed käiksid lisaks tugiisku tunnile naistega koos joogas ning neist saaksid oma naise jaoks parimad „doulad“.

Olen toetanud sünnitusi nii kodus (3) kui haiglas (1), kuid hetkel tegutsen vaid sünnituse ettevalmistava jooga ja sünnitusjärgse ema-beebi jooga treenerina ning teen teraapiaid.

Minust

Olen 3 lapse ema, kellest 2 on sündinud haiglas (üks enneaegsena) ja kolmas kodus vannis.

Hind ja seansid

Ökobeebis on rasedate jooga (1,5 t) ühe korra hind 10 eur ja 5 korra kaart 40 eur (mees tasuta). Tugiisiku tund paarile on 15 eur kord.

Arctic Sport Club`s on rasedate jooga (1 t) ühe korra hind 10 eur ja mees kaasa 4 eur.

Individuaalse konsultatsiooni hind sõltub teemast ja ajast ning kujuneb individuaalsel kokkuleppel, aga üldiselt võib arvestada et 20 eur/h.

Erinevad loengud (homöopaatia, tervise jm teemadel) 10 eur kord (Ökobeebis, Pärnu mnt  142, II k).

Üritused

Rasedate jooga-vestlusring
Rasedate jooga-vestlusring